Kominek do rozpalania grilla

Kominek do rozpalania grilla

Lubicie grillować ? No a ile razy zdarzyło się, że węgiel, brykiet nie bardzo chciał się Wam rozpalić ? Pewnie wcale nie tak mało razy ;P Mam rozwiązanie tego problemu – prosty kominek, który pozwoli w 5-10 minut rozpalić każdy grill.

Jak zrobić kominek do rozpalania grilla

Materiały

Do budowy kominka użyłem starej rury kominowej. Takiej grubościennej do montażu kominka, kozy, czy pieca. Rura ma sporą średnicę, a długość to ok 45 cm. Oprócz rury potrzebna jest szlifierka kątowa i spawarka, by przyspawać rączkę.

Do dzieła 😉

Rurę nacinamy od dołu w paski o szerokości ok 2cm. Co czwarty pasek wycinamy całkowicie. Co drugi pasek zaginamy do środka. W ten sposób uzyskujemy denko, na którym będą się trzymać węgle. Pod denkiem zaś mamy komorę, w której możemy rozpalić mały ogień.

Paski od dołu kominka. Część z nich odcinamy, a część zaginamy

Kolejnym etapem jest już tylko przykręcenie, bądź przyspawanie rączki. Można ją zrobić z wygiętego płaskownika. Nic trudnego.

Przyspawanie rączki do kominka

I to już wszystko. Kominek do rozpalania grilla gotowy. Jak działa ? Nasypujemy do niego węgla (albo też rozpałki na dno i dopiero węgla), a pod nim rozpalamy kawałek papieru, czy rozpałki grillowej. Po chwili od dołu węgle zaczną chwytać ogień, cug zacznie ciągnąć żar/gorące powietrze do góry i po ok 5-10 minutach wszystkie węgle będą idealnie rozżarzone. Teraz wystarczy je tylko wysypać na grilla i grillować.

Jak używać kominka do grilla
Rozrzarzone węgle wysypujemy z kominka
i grillujemy 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *