Jaką wybrać wkrętarkę

Jaką wkrętarkę lub wiertarko wkrętarkę wybrać

Wybór wkrętarki nie jest taki prosty. Na rynku mamy naprawdę duży wybór. Wkrętarki różnią się rozmiarem, mocą, baterią, funkcjami i silnikiem. Postaram się w trzech punktach pokazać, jak dobrać wkrętarkę do swoich potrzeb, by nie przepłacać.

Wkrętarka dla przeciętnego kowalskiego

Jeśli nie zajmujesz się majsterkowaniem, wykończeniówką zawodowo ani nawet hobbystycznie, tylko od czasu do czasu musisz coś przykręcić lub wywiercić, to najlepiej kupić tanią, niedużą wkrętarkę, która będzie poręczna i wygodna. Polecam wkrętarki z baterią do 8V. Zapewnią one przyzwoite działanie i wystarczającą moc np do montażu kuchni, do wkręcenia wkrętów, by zbudować proste projekty, jak budki dla ptaków.

Film pokazujący jaką wkrętarkę wybrać, by nie przepłacić, a być zadowolonym z zakupu

Wkrętarka dla hobbysty/majsterkowicza

Jeśli używamy wkrętarki często, robimy nie tylko drobne prace ale zajmujemy się majsterkowaniem hobbystycznie to polecam mocniejszą wkrętarkę z większą baterią i większym jej napięciem. Do 14V. Tu już warto rozważyć zakup droższych modeli, które np mają dwie baterie, które można dodatkowo przekładać do innych urządzeń. Tego typu wkrętarki będą cięższe i mniej poręczne ale będą działać dłużej i pozwolą wkręcać większe, dłuższe wkręty w twardsze materiały jak dąb, jesion itp.

Wkrętarka dla wymagającego majsterkowicza

Gdy jesteśmy bardziej zaawansowanym majsterkowiczem, często robimy prace w drewnie i domu np budujemy dom i bawimy się w wykończeniówkę (ubijanie sufitów, podłóg itp) to warto kupić wkrętarkę 18V. Są to już mocne narzędzia, które pozwalają nawet wiercić w metalu. Dodatkowo, jeśli kupimy silnik bez szczotkowy, wzrasta ich moc i niezawodność. Tego typu urządzenia mają lepsze, litowe baterie, które starczają na bardzo długo. Często też takie baterie można wymieniać z innymi urządzeniami elektrycznymi danej firmy i przekładać je z wiertarki, do szlifierki, czy piły akumulatorowej. Warto więc rozważyć kupno narzędzia (z reguły renomowanej firmy), które umożliwiają taką przekładkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *