edukacyjna tablica dla dziecka

Edukacyjna tablica magnetyczno kredowa zrobiona ze ściany

Mam dla Was dziś bardzo przyjemny, edukacyjny i rozwijający Wasze dzieci projekt – ściana, która jednocześnie jest tablicą po której można rysować kredą i można do niej przyklejać magnesy.

Krok po kroku jak wykonać magnetyczno kredową ścianę i jak ona działa

Po co robić tablicę dla dzieci

Zacznijmy od tego po co robić coś takiego. Ano po to, by dzieciaki miały frajdę. Kto z nas nie pobazgrał nigdy ściany kredkami ? Ja ponoć tak robiłem i wielokrotnie dostawałem za to lanie 😉 Tak więc, by uniknąć takich sytuacji trzeba dzieciom stworzyć miejsce, by mogły wyładować swoje artystyczne ekspresje.

Przygotowanie ściany do malowania

Dobra, zaczynamy. Jeśli macie gładką ścianę, to ten krok możecie pominąć. Ja miałem chropowaty i niezbyt równy tynk piaskowy więc naniosłem na niego dwie warstwy tynku gipsowego. To w sumie nic trudnego. Rozciera się na ścianie, wygładza, czeka aż wyschnie i szlifuje ewentualne niedociągnięcia. Serio, nie wiem, czemu Ci tynkarze mają tak wysokie stawki 😉 To oczywiście żart i niech żaden tynkarz się nie denerwuje. Otynkowałem w życiu kilkaset metrów kwadratowych i wiem, że to jest ciężka i żmudna praca.

Malowanie ściany farbą magnetyczną i czarną typu blackboard

Kolejnym krokiem, gdy już ściana jest gładka, jest naniesienie na nią gruntu. Nie wolno tego pominąć, bo inaczej farba będzie odłazić. Jak już położymy grunt, to teraz należy położyć przynajmniej dwie warstwy specjalnej magnetycznej farby, Niby w instrukcji jest, ze wystarczy jedna warstwa, ale u mnie są dwie i działają super z magnesami neodymowymi, a z tymi zwyczajnymi ciut gorzej.

Ostatnim etapem naszych prac jest położenie farby czarnej do tablic. Tu też koniecznie dwie warstwy.

No i to już jest koniec. Nic więcej nie trzeba robić. Od teraz Wasze dzieci będą szczęśliwe, a Wy… nieco mniej, gdy zobaczycie jak często będziecie musieli odkurzać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *